INNE WYDARZENIA


KONCERT MUZYKI GOSPER DLA KRAKOWA I WIELICZKI
Negro spirituals, utwory a capella wywodzące się z samych początków muzyki gospel zostaną "wzięte na warsztat" przez dwa chóry - Gospel Voice, działający od 2007 przy Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, oraz Mistral Gospel Choir, powstały w 2015 roku zespół, który od początku swojego istnienia ubogaca kulturalnie Kraków.

Projekt "Powrót do korzeni" to przybliżanie mieszkańcom Krakowa i Wieliczki korzeni muzyki gospel przez dwa otwarte dla publiczności koncerty w przestrzeni kościelnej. Będzie to prezentacja efektów wcześniejszych warsztatów (m.in. w MDK Korczaka), w trakcie których chórzyści będą szlifować swoje umiejętności i repertuar.

Zapraszamy na koncerty:
2 października, godz. 19.00 - koncert w Kościele św. Klemensa w Wieliczce
9 października godz. 19.45 - koncert w kościele Braci Kapucynów w Krakowie

Projekt jest współfinansowany z Projektu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Województwo Małopolskie.


FESTYN NA POŻEGNANIE LATA
Serdecznie zapraszamy na festyn "Pożegnanie lata", który odbędzie się 24 sierpnia (środa) od godz. 15.00 do 19.00 przy małej scenie za MDK.

Główną atrakcją wydarzenia będzie występ zespołu SILVER MOON z Niepołomic, który ma w swoim repertuarze stare i nowe przeboje muzyki polskiej i zagranicznej. W programie festynu odbędą się animacje dla dzieci, fitness na trawie, gry i zabawy sportowe, konkursy z nagrodami, a także dostępne będą dmuchane zamki i karuzela.

W czasie wydarzenia Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi, promować będzie ADOPCJĘ ZWIERZĄT i prowadzić zbiórkę na rzecz krakowskiego schroniska.

Świętuj z nami koniec wakacji!


ARABESKA - KONCERT JUBILEUSZOWY


KONCERT ZESPOŁU TSC


WYSTAWA "MOJA TWÓRCZOŚĆ"
W Galerii "Mała" od 1 marca możemy zobaczyć wystawę prac uczestników zajęć pracowni plastycznej. Wystawa potrwa do 31 marca 2016. Zobaczcie twórczość naszych małych artystów!
KRÓLESTWO ZAKRĘCONEGO CZASU
Straż Miejska Miasta Krakowa zaprsza na spektakl dla dzieci "Królestwo Zakręconego Czasu czyli bajka o mądrych dzieciach", który odbędzie się 15 marca 2016 o godz. 9.30 w MDK Korczaka. Świetna zabawa gwarantowana!

WYSTAWA
Zapraszamy serdecznie na wernisaż podsumowujący współpracę Teatrzyku Bajka oraz Warsztatów Fotograficznych. Tematem wystawy są postacie z baśni i legend, które posłużyły jako inspiracja do realizacji sesji portretowej.

Gdzie: Sala Klubowa MDK Korczaka
Kiedy: 5 stycznia 2016, godz. 13.00 (I Grupa Foto oraz Teatrzyk "Bajka") i 14.40 (II Grupa Foto)


SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEMCHARYTATYWNY MECZ PIŁKI NOŻNEJ
Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie boiska piłkarskiego po kapitalnym remoncie nawierzchni oraz całej infrastruktury.

W programie planowane jest rozegranie charytatywnego meczu piłki nożnej na rzecz Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę "MATIO". Mecz zostanie rozegrany pomiędzy drużynami Radnych Dzielnicy XIV Czyżyny i Dzielnicy XVI Bieńczyce a drużyną TVP Kraków. W składzie drużyny radnych zagra m.in. Poseł na Sejm RP Pan Ireneusz Raś - inicjator powołania boiska.

Impreza odbędzie się w sobotę 17.10.2015 r. o godzinie 12.00 na boisku piłkarskim przy Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie, os. Kalinowe 18. Mecz będzie stanowił również inaugurację kolejnego sezonu Nowohuckiej Ligi Piłkarskiej, której rozgrywki już od 10 lat odbywają się na naszym obiekcie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wspaniałym, sportowym wydarzeniu w naszej Dzielnicy!

Relacja Kroniki TVP Kraków (ok. 9 minuty): krakow.tvp.pl

INSPIRACJE BACHA MUZYKĄ WŁOSKĄ

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Bogusława Gizbert-Studnicka zaprasza na Koncert"

Wykonawcy:
Izabela Szlachta-Dowgiałło - skrzypce
Joanna Stasiak - wiolonczela
Bogumiła Gizbert-Studnicka - klawesyn

WSTĘP WOLNY!

4 października 2015 r. (niedziela), godz. 12.00
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Kraków, Rynek Główny 35 (Sala Fontany)

Piknik z Orange


XV Festiwal MŁODZI ARTYŚCI W KRAKOWIEMIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA
"Children As Actors of Transforming Society" w Caux (Szwajcaria)

W dniach 24.07-2.08 reprezentanci Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka uczestniczyli w konferencji CATS (Children As Actors of Transforming Society - Dzieci jako Aktorzy Zmieniającego się Społeczeństwa) w Caux w Szwajcarii. Wyjazd szóstki podopiecznych wraz z dwoma opiekunami odbył się na zaproszenie oraz dzięki wsparciu Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Konferencja miała charakter międzynarodowego spotkania liderów młodzieżowych wokół tematyki partycypacji dzieci i młodzieży w życiu społecznym i ich współpracy z dorosłymi. Podczas pobytu w przepięknie położonym Centrum Konferencyjnym w Caux młodzież z MDK Korczaka miała okazję aktywnego uczestnictwa w szeregu warsztatów, paneli, wykładów i dyskusji.

Pięć cheerleaderek z MDK Korczaka miało również okazję do zaprezentowania swoich pasji i dokonań podczas Pokazu Talentów. Cała grupa, oprócz zdobytej wiedzy, wyniosła dużo wrażeń z konferencji i nawiązała nowe znajomości z koleżankami i kolegami z różnych zakątków świata. W czasie podróży miała także okazję zwiedzić trzy wyjątkowe miasta Szwajcarii - Montreux, Berno i Bazyleę.

LETNIA SZKOŁA RUCHU DROGOWEGO

W czasie letnim wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Krakowie organizujemy zajęcia Letniej Szkoły Ruchu Drogowego. Podczas spotkań dzieci i młodzież będą mogli napisać przykładowy test i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, a ewentualne błędy omówić wspólnie z policjantem.
Uczestnicy Letniej Szkoły będą mogli również pokonać rowerowy tor przeszkód, żeby przekonać się o swoich umiejętnościach panowania nad rowerem.

Zajęcia będą się odbywały od 09 lipca w godzinach 10.00-13.00:

w każdy wtorek w MDK "Dom Harcerza" ul. Reymonta 18
w każdy czwartek w MDK im. J. Korczaka Os. Kalinowe 18

W ramach zajęć w Letniej Szkole Ruchu Drogowego będzie można przystąpić do EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończone 10 lat.

Egzamin składa się z dwóch części:
- teoretycznej (znajomość przepisów ruchu drogowego w formie testu )
- praktycznej (umiejętność sprawnej jazdy na rowerze - tor przeszkód)

Warunkiem przystąpienia do części praktycznej jest zaliczenie części teoretycznej. Zaliczenie testu uzyskuje się przy 80% poprawnych odpowiedzi.

OBOWIĄZKOWO KANDYDAT POWINIEN POSIADAĆ PRZY SOBIE:

. LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ
. ZAŚWIADCZENIE WYDANE PRZEZ DYREKTORA SZKOŁY LUB KIEROWNIKA JEDNOSTKI SZKOLĄCEJ OKREŚLAJĄCE ZAKRES ODBYTYCH ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH
. ARKUSZ ZALICZEŃ UCZNIA UBIEGAJĄCEGO SIĘ O KARTĘ ROWEROWĄ - W DWÓCH KOPIACH
. STAWIĆ SIĘ WRAZ Z NAUCZYCIELEM LUB RODZICEM/OPIEKUNEM


RODZINNE PŁYWANIE 2015

Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji "KOLNA" oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę". Honorowy patronat nad kampanią tradycyjnie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Główną ideą akcji "Rodzinne pływanie" jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

"Rodzinne pływanie" skierowane jest do krakowskich rodzin zameldowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W ramach projektu, zainteresowane rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnej nauki pływania pod okiem doświadczonego instruktora. W skład jednej rodziny może wejść maksymalnie pięć osób, tj. dwoje rodziców (lub rodzic) i max. 3 dzieci (od 5 lat do 16 roku życia), zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Kraków. Warunkiem wzięcia udziału w programie będzie wypełnienie ankiety dostępnej na miejscu.

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona i o wzięciu udziału w akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

Akcja " Rodzinne pływanie " odbywać się będzie na pływalniach:
. OSiR "Kolna", ul. kolna 2, Kraków
. Centrum Rozwoju Com Com Zone Nowa Huta, ul. Ptaszyckiego 6, Kraków
. Centrum Rozwoju Com Com Zone Prokocim, ul. Kurczaba 29

Wszystkie trzy baseny są nowoczesnymi placówkami sportowo - rekreacyjnymi zlokalizowanymi na terenie Krakowa. Terminy w jakich odbywać się będą zajęcia:
04 - 05.07.2015 r., 11 - 12.07.2015 r., 18 - 19.07.2015 r., 25 - 26.07.2015 r.,
01 - 02.08.2015 r., 08 - 09.08.2015 r., 15 - 16.08.2015 r., 22 - 23.08.2015 r., 29 - 30.08.2015 r.
w godzinach: 9.00 - 9.45, 10.00 - 10.45, 11.00 - 11.45

Regulamin akcji dostępny jest na stronach internetowych www.bip.krakow.pl, www.kolna.pl oraz www.comcomzone.pl

LAZY ILLUSTRATIONS

Serdecznie zapraszamy na wystawę ilustracji, będącą fragmentem projektu "Lazy Doli - from inspiration to illustration", który ma na celu zachęcić do wchodzenia w dialog z obrazem
i ilustracją. Na wystawie prezentowane będą ilustracje/dialogi prowadzone między uczestnikami zajęć Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie pod kierunkiem Agnieszki Wrześniak, a ilustratorką Sylwią Doli Doliszną.

21.05.2015-18.06.2015
Otwarcie: 21.05.2015, 18:00
Mamy Cafe, ul. Karmelicka 52, Kraków
PN-SB: 8:00-23:00 | ND: 10:00-22:00

Strona wydarzenia: Lazy illu - wystawa ilustracji
Organizatorzy: MDK im. J. Korczaka i "Lazy Doli - from inspiration to illustration"

Sylwia Doli Doliszna - ilustratorka, projektantka. Prowadzi projekt Lazy Doli. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Studentka ASP w Katowicach.

Agnieszka Wrześniak - fotografka, nauczycielka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie. Prowadzi warsztaty m.in. w Młodzieżowym Domu Kultury im. J. Korczaka w Krakowie.

Mali autorzy - Amelia Zynek, Jan Dziubek, Szymon Gawroński, Pola Kaletka, Fabian Mroczka, Kinga Oszywa, Julia Stanek, Natalia Stanek, Agata Walczak, Martyna Wójcik, Ewa Kołodziejczyk, Anna Kotra, Maja Ludwig, Maksymilian Cwakliński, Ewa Czapiga, Wojciech Dziubek, Magdalena Gębica, Konrad Kozłowski, Aleksandra Pałko, Dominika Pers, Dawid Szeliga, Maciej Wymazała, Aleksander Zelek, Maksymilian Zelek, Kamila Pokusa, Alicja Sikorska, Emilia Skałka, Aleksandra Soczewka, Sylwia Spory, Paulina Wawrzaszek, Karol Szczypkowski, Emilia Skałka, Adam Wyrwał, Aleksandra Werner, Janusz Pietrzykiewicz, Adrian, Szymon.


KONCERT "TRIO JAGIELLOŃSKIE"


Akademia Muzyczna w Krakowie oraz MDK im. J. Korczaka zapraszają na koncert

21 maja 2015
godzina 19:00
Sala im. H. Siemiradzkiego
Muzeum Narodowe w Sukiennicach
Kraków, Rynek Główny 3

Wystąpią:
Daniel Stabrawa - skrzypce
Elżbieta Stępień-Stabrawa - fortepian
Zdzisław Łapiński - wiolonczela
Magda Miśka-Jackowska - słowo

W programie:
Franz Schubert - Trio Es-dur op. 100
Johannes Brahms - Sonata A-dur op. 100 na skrzypce i fortepian
Antonín Dvořák - Trio fortepianowe Dumki op. 90

Wstęp wolny

Szczegóły na stronie Dal Concerto Al Concerto

BUDŻET OBYWATELSKI 2015 - WARSZTATY W KORCZAKU


Chcesz realnie zmienić dzielnicę? Zgłoś swój projekt w programie Budżet obywatelski miasta Krakowa! Zależy Ci na przyszłości Twojej okolicy, masz dobry pomysł, a nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź na konsultacje, a 20 marca na część warsztatową do Korczaka.

Spotkanie z mieszkańcami dotyczące budżetu obywatelskiego odbędzie się 20 marca o godzinie 17. Jego celem jest praca warsztatowa mieszkańców z udziałem przedstawicieli poszczególnych Dzielnic oraz wydziałów Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych, które potencjalnie będą realizować różne zadania. Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli podyskutować na temat pomysłów oraz uzyskać pomoc w doprecyzowaniu pomysłów na projekty, upewnić się co do możliwości ich realizacji w danym kształcie czy danej lokalizacji, a także realistycznie oszacować koszty proponowanych rozwiązań.

WŁĄCZ SIĘ!


Praca? Szkoła? Dom?
Nie pędź tak! Zatrzymaj się na chwilę, rozejrzyj wokół i WŁĄCZ SIĘ w kulturę

Serdecznie zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury na finał akcji WŁĄCZ SIĘ! organizowanej przez piątkę młodych ludzi z Nowej Huty. 8 marca, w niedzielę, o godz. 16.00 odbędzie się podsumowanie projektu i koncert muzyczny. Oprócz rockowego brzmienia, zapraszamy na pokaz iluzjonistyczny Maćka Sieńko oraz przegląd zdjęć z sesji fotograficznej!

Zaproś znajomych!
Poczuj moc muzyki!

WYSTAWA "WŁĄCZENI W HUTĘ"


Wystawa "Włączeni w Hutę" to część projektu społecznego "Włącz się", organizowanego w ramach ogólnopolskiej olimpiady młodzieżowej "Zwolnieni z Teorii".

Niepowtarzalna sesja zdjęciowa, która powstała na potrzeby projektu, jest efektem pracy pięciu licealistów.

Główną ideą przedsięwzięcia jest pokazanie przypadkowemu przechodniowi, że kultura i sztuka są bliżej niż mu się wydaje.

Do projektu licealiści zaangażowali nowohucką społeczność, z którą wspólnie stworzyli obraz. Finałem akcji jest koncert rockowych grup młodzieżowych, zaplanowany się na 8 marca w MDK im. Janusza Korczaka, na os. Kalinowym 18.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka z chęcią wsparł tę inicjatywę i jest patronem przedsięwzięcia.

ZDJĘCIA Z AKCJI ZIMA


Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tegorocznej Akcji Zima. To, jak wszyscy świetnie się bawiliśmy w czasie ferii można zobaczyć na telewizorze przy portierni, na Facebooku oraz w Galerii!

Wesoło spędziliśmy czas w MDKu i na wycieczkach. Byliśmy w Muzeum Lotnictwa, Muzeum Archeologicznym, Najmniejszej Fabryce Cukierków Ciuciu Cukier Artist, obejrzeliśmy "Baranka Shauna" w Multikinie.

Za smaczne przekąski na drugie śniadanie dziękujemy firmom Buczek i Eden.

(kliknij na zdjęcie obok aby przejść do Galerii)

KONCERT ŚWIĄTECZNIE PODANY

Zapraszamy na Świąteczny Koncert w wykonaniu znakomitych muzyków młodej generacji, środowiska krakowskiego.
W programie między innymi: muzyka Witolda Lutosławskiego, polskie szlagiery w nowych opracowaniach, kolędy,
kompozycje pianisty Piotra Wyleżoła oraz kontrabasisty Adama Kowalewskiego.
Zapraszamy na wyborną dawkę nowego brzmienia, łączącego elementy jazzowej
improwizacji z nawiązującymi do muzyki klasycznej aranżacjami.

Wystąpią przed Państwem:
Szymon Klima | klarnet
Piotr Wyleżoł | piano
Adam Kowalewski | bass
Sebastian Frankiewicz | perkusja
Wiktor Modrzejewski | skrzypce

27 grudnia | sobota | godzina 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS | Niepołomice, ul.Zamkowa 4
Wstęp wolny!

NETIA DLA DZIELNICY

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na GigaPiknik rodzinny, który odbędzie się 5 października (niedziela) na terenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w godzinach od 10 do 16.

Chcemy, żeby spotkanie było nie tylko aktywną i kreatywną formą odpoczynku, ale też miejscem integracji mieszkańców

Z pewnością nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych! Wśród nich organizatorzy przewidzieli:
- spotkanie z Wiktorem Niedzickim, autorem telewizyjnych programów o nauce, który przybliży najmłodszym (i nie tylko) zasady fizyki w kreatywnych doświadczeniach; będzie to niesamowita przygoda z nauką, w trakcie której dzieci i dorośli dowiedzą się jak wykonać w domu małe laboratorium, w czym pomaga i przeszkadza ciśnienie atmosferyczne, podejrzą działania prawa Archimedesa, poznają niespotykane materiały i detektory; spotkanie będzie okazją do poznania zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim połączeniem nauki i zabawy
- lekcje gotowania - kucharz zachęci dzieci do wspólnej zabawy przy przygotowywaniu i dekorowaniu prostych dań typu naleśniki i gofry
- możliwość zrobienia zabawnych zdjęć w fotobudce
- malowanie buziek
- gry i zabawy edukacyjne, z wykorzystaniem plansz memo, zabawek eco i klocków Jenga
- zabawy w strefie sportowej (badmington, frisbee, paletki, piłki)
- dmuchaną zjeżdżalnię oraz trampolinę

Na uczestników imprezy czeka poczęstunek w postaci waty cukrowej i cukierków oraz specjalnie przygotowane gadżety.
Podczas pikniku będzie można zapoznać się z ofertą firmy Netia. Partnerem GigaPikniku jest Disney.


<>