"GALERIA "MAŁA"

zaprasza pasjonatów różnych kierunków sztuki do prezentowania własnych prac w sali wystawowej MDK im. J.Korczaka
- os. Kalinowe 18

W programie działalności galerii prezentowana jest twórczość dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w kolejnych cyklach, między innymi:
cykl "Debiuty" - promujący młode talenty,
cykl - "Artyści profesjonalni" i "Artyści nieprofesjonalni",
a także ekspozycje wystaw pokonkursowych dzieci i młodzieży, wystawy związane z patronem placówki, jak również wystawy plastyczne organizowane we współpracy z placówkami oświatowymi, z zagranicznymi ośrodkami kulturalnymi i ze stowarzyszeniami.

Ekspozycje wystaw skierowane do środowiska lokalnego mają na celu popularyzację sztuki oraz wszelkich działań plastycznych. Dzięki nim zwiedzający mogą poznawać specyfikę różnych technik, takich jak:
akwarela, pastel, olej, tkanina, grafika, rysunek, fotografia, wycinanka, rzeźba czy rzemiosło artystyczne.