Małopolskie Warsztaty Chóralne


Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskich Warsztatach Chóralnych

MUZYKA WSPOMNIEŃ. ŻÓŁTE KALENDARZE


Warsztaty poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniami dzielić się będą z uczestnikami. Autorem i koordynatorem projektu jest prof. Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej w Krakowie.Termin warsztatów: 29-30 maja 2020 r.
Termin zgłoszeń: 27 lutego 2020 r.
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesłać na adres:
MDK im. Janusza Korczaka, os. Kalinowe 18, 31-814 Kraków
lub za pośrednictwem e-maila: ewa@mdkkorczak.pl
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela Ewa Żółty, tel.: (12) 647 15 25

DO POBRANIA:
- Karta zgłoszenia
- Informacja wstępna
-
-
______________________________________________

Jedyne w regionie Małopolski warsztaty, skierowane do zespołów chóralnych i prowadzone przez profesorów z Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie. Największy wkład merytoryczny w warsztaty ma Profestor Stanisław Krawczyński, Rektor Akademii Muzycznej.

Jest to wydarzenie organizowane dla starszych dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z całej Małopolski. Umożliwia ono zespołom chóralnym oraz ich dyrygentom profesjonalną edukację muzyczną na poziomie akademickim oraz daje im możliwość zaprezentowania się przed krakowską publicznością.

W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy (ok 200 osób z kilku lub kilkunastu chórów młodzieżowych) pracują w zespołach pod nadzorem pedagogów z Akademii Muzycznej, którzy podpowiadają rozwiązania, wskazują na problemy oraz proponują kierunki rozwoju. Wszyscy uczestnicy opracowują zaproponowane przez prowadzących utwory. Ponadto, dyrygenci biorą udział w lekcjach indywidualnych. Pomiędzy zajęciami i próbami organizowane są wydarzenia towarzyszące. W finale wszyscy uczestnicy łączą się w jeden chór i usłyszeć ich można w otwartym dla publiczności koncercie finałowym.


ARCHIWUM:
2015: plakat, program warsztatów, utwór do wspólnego wykonania, zdjęcia
2014: plakat, program warsztatów, informacje dodatkowe, zdjęcia